Dlaczego warto uczyć się języków obcych i dlaczego z nami?

Dlaczego warto uczyć się języków obcych i dlaczego z nami?

Udostępnij!

W dzisiejszych czasach nikt już chyba nie wątpi w to, że warto uczyć się języka angielskiego. Język ten stał się kodem uniwersalnym, którym posługują się ludzie na całym świecie. Dla profesjonalistów to język instytucji finansowych, dyplomacji i medycyny. W naszym życiu codziennym potrzebujemy go do pozyskiwania informacji w Internecie, porozumiewania się w czasie podróży, a także do zgłębiania wiedzy oraz świata ogólnie rozumianej kultury.

Co daje nam znajomość języka obcego, jeśli chodzi o życie prywatne i zawodowe? Najpierw wyższe oceny w szkole, potem możliwość studiowania za granicą, następnie wymarzoną pracę i awans zawodowy. Dobra znajomość języka obcego pomaga kroczyć opisaną wyżej ścieżką sukcesu, to jasne. Ale przyjrzyjmy się także innym, może mniej znanym, mniej materialnym powodom, dla których warto uczyć się języka obcego.

Czy wiecie, że posiadanie umiejętności posługiwania się w stopniu zaawansowanym przynajmniej jednym językiem obcym, zwiększa zdolność przyswajania wiedzy także z innych dziedzin, a w przyszłości zmniejsza ryzyko demencji? To dlatego, że uczenie się nowych struktur gramatycznych, zapamiętywanie nowych słów i skojarzeń oraz dopasowywanie ich do kontekstu, działa jak rozwiązywanie łamigłówki. To po prostu doskonały trening dla mózgu. Dzięki temu nasz mózg pozostaje sprawny przez długie lata.

Znajomość języka angielskiego umożliwia rozwijanie pasji. Dla wielu osób taką pasją jest zwiedzanie świata. Rezerwacja biletów, pytanie o drogę, uzyskiwanie wszelkich potrzebnych informacji; choćby o tym co zwierają potrawy o dziwnych nazwach, gdzie znajduje się najbliższy szpital lub posterunek policji, w jakich dniach otwarte jest konkretne muzeum, itd. Tego wszystkiego możemy się dowiedzieć praktycznie w każdym kraju, jeśli mówimy po angielsku. Ale to nie wszystko. Znajomość tego uniwersalnego języka zwiększa poczucie bezpieczeństwa w czasie podróży, czyni nas pewniejszymi siebie, otwiera na ludzi i zawieranie nowych znajomości. Tego doświadczają nasi uczniowie już na bardzo podstawowym poziomie nauczania. Tylko znajomość języka obcego pozwoli nam również bliżej poznać kulturę danego kraju. Można oczywiście czytać książki, oglądać albumy lub słuchać przewodnika, ale doświadczać kultury osobiście, to jakość z wyższej półki. Podróże ze znajomością języka obcego stają się nie tylko łatwiejsze, ale także ciekawsze i zabawniejsze.

Powody, aby uczyć się angielskiego można by wymieniać jeszcze długo, ale niech zakończy je bardzo uogólniony argument: nauka języka obcego rozwija nas wszechstronnie, zwiększa naszą niezależność, a zdobyte umiejętności czynią nasze życie bogatszym, bardziej satysfakcjonującym, po prostu lepszym.

Ale skoro nauka języka obcego jest tak ważna, to każdy rozsądny rodzic z pewnością zadaje sobie pytanie: gdzie w takim razie powinno uczyć się moje dziecko? Odpowiedź jest jedna: oczywiście u nas!

Przemawia za nami doświadczenie osiemnastu lat, bo od tylu funkcjonujemy na rynku szkół językowych. Przemawiają za nami również wymierne sukcesy w nauczaniu. Od początku naszego istnienia, mury szkoły językowej Best opuściło kila tysięcy uczniów, niosąc ze sobą w świat umiejętność swobodnego posługiwania się językami obcymi na różnych poziomach zaawansowania. Wiedza zdobyta w naszej szkole otworzyła wielu z nim drogę do sukcesu . Mamy na to dowody! Nasi uczniowie świetnie radzą sobie w szkołach na klasówkach i testach, bez problemów zdają egzamin ósmoklasisty, uzyskują wysokie oceny na egzaminie maturalnym i dostają się na studia lingwistyczne. Z naszej szkoły wywodzą się laureaci międzyszkolnych i ogólnopolskich konkursów językowych oraz zdobywcy certyfikatów międzynarodowych egzaminów z języka obcego. To są fakty! Wymierne efekty w dziedzinie edukacji to nie wszystko. Z radością obserwujemy, jak dzięki zdobywanym umiejętnościom językowym i wyjątkowo przychylnej przestrzeni społecznej w naszej szkole, nasi uczniowie pozyskują pewność siebie, stają się ambitniejsi, bardziej aktywni, bardziej otwarci, nawiązują nowe przyjaźnie, podróżują, poznają inne kultury, a wreszcie, odnoszą sukcesy zawodowe w Polsce i za granicą.

Wszystkie wymienione osiągnięcia nie są dziełem przypadku. Tak doskonałe rezultaty osiągamy dzięki fantastycznej, starannie dobranej kadrze. Nasi lektorzy nie poprzestają na zdobytym już doświadczeniu, nie pozwalają sobie na rutynę lecz stale podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnorodnych szkoleniach. Szkolimy się zarówno w zakresie zagadnień metodycznych, jak i w dziedzinie psychologii, pedagogiki, i wielu innych. To co wyróżnia Best wśród pozostałych szkół językowych, to nieskończona pomysłowość i twórczość nauczycieli. W przeciwieństwie do wielu placówek tego typu, nie ograniczamy się wyłącznie do podręczników i gotowych materiałów. Tworzymy setki własnych ćwiczeń, zabaw, gier i prezentacji, tworzymy własne programy, piszemy teksty piosenek i rymowanki, które pomagają uczniom w zapamiętywaniu, nagrywamy własne filmy, organizujemy mnóstwo dodatkowych gratisowych zajęć i warsztatów. Organizujemy również „burze mózgów” podczas których dzielimy się doświadczeniem i pomysłami.

Nasze wyniki zawdzięczamy również niezwykle bogatej ofercie kursów i zajęć dodatkowych, oraz bezkonkurencyjnemu wyposażeniu szkoły. Mamy 15 sal. dydaktycznych oraz ogromne pomieszczenie kinowo – teatralne. Posiadamy najnowocześniejsze urządzenia, takie jak: laboratoria fonetyczne, tablice interaktywne, laptopy, MacBooki*, iPady Apple*, okulary VR (jako pierwsza w Polsce szkoła językowa wprowadziliśmy te urządzenia na zajęcia), a także stały dostęp do wszystkich brytyjskich programów telewizyjnych i radiowych. Tutaj po prostu chce się być Na wyjątkową atmosferę naszej szkoły składa się wiele czynników. Nowoczesny, nie pozbawiony jednak przytulności, charakter wnętrz dodaje energii, motywuje i pobudza do pracy. Entuzjastycznie nastawieni lektorzy uczą, lecz nie zanudzają, potrafią bawić się z uczniami, ale jednocześnie wykorzystać czas zabawy na ćwiczenie umiejętności językowych. Życzliwi pracownicy sekretariatu błyskawicznie rozwiązują wszelkie ‘pozanaukowe’ problemy. Niemniej jednak, niepowtarzalny klimat Szkoły stanowią przede wszystkim nasi wspaniali uczniowie. Uczymy ich nie tylko języka obcego, staramy się również wpajać im uniwersalne wartości, kształcimy umiejętności funkcjonowania w grupie. Nieśmiałe dzieci nakierowujemy delikatnie na większą otwartość, a jednostki skupione na sobie uczymy zauważania potrzeb drugiego człowieka. To oni, nasi uczniowie swoimi sukcesami, zapałem i niewyczerpanym humorem sprawiają, że z BESTA nie chce się wychodzić! A to jeszcze nie koniec naszych możliwości…

 

autor: Kasia B.

Dodaj komentarz