Jak wybrać szkołę językową

Jak wybrać szkołę językową

Udostępnij!

Wakacje powoli już dobiegają końca, a szkoły otrzymały pozwolenie na powrót do tradycyjnej formy nauczania, tak więc od 1 września wracamy na „stare tory”. Wraz z państwowymi instytucjami, wracają także inne organizacje edukacyjne, w tym i my… szkoły językowe. Część rodziców w tym momencie staje przed wyborem miejsca, do którego pośle swoje dziecko na naukę języka obcego. Jakie zatem kryteria wyboru powinni wziąć pod uwagę rodzice? Służymy radą 🙂

 

➡️ Po prostu… zapytaj znajomych lub rodzinę
Jest to często pierwsza i wręcz odruchowa czynność. Wiedząc, że nasi znajomi czy rodzina nie będą chcieli nas oszukać, czy sprzedać nam produktu jakim jest kurs językowy, ufamy ich opinii. Informacje jakie możemy uzyskać będą subiektywne i to co jednym może się podobać, innych zrazi. Zatem należy porozmawiać z możliwie szerokim gronem, by znaleźć złoty środek.

➡️ Poszukaj informacji u źródła
Każda poważna placówka językowa prowadzi swoją stronę internetową. Na niej najczęściej możemy znaleźć informacje dotyczące zajęć, metod nauczania, formy, czy misji i wizji. Social media to także dobre źródło informacji. Wiele fanpagów szkół językowych przedstawia tam nie tylko swoją ofertę, lecz także „życie”, co pozwala nam (rodzicom) zerknąć do środka, od nieco mniej formalnej strony.

➡️ Długość i częstotliwość zajęć
Uwierzcie nam, że ma to znaczenie. I nie chodzi tutaj o narzucenie na dziecka 10h nauki języka w tygodniu. Sensowne rozłożenie czasowe zajęć oraz ich odpowiednia częstotliwość sprawiają, że słuchacz nie będzie przemęczony, a także nie zostanie w nim wzbudzone poczucie przeciążenia. Nauka musi trwać na tyle długo, by osiągnąć efektywny poziom nauki, ale nie zmęczyć.

➡️ Odpowiednio dostosowane grupy – poziomem i wielkością
W tłoku nikt nie czuje się komfortowo. My to rozumiemy doskonale, dlatego dbamy o to, aby grupy nie przekraczały 12 słuchaczy. Przez lata naszej pracy uznaliśmy to za idealnie zbalansowana liczbę. Dodatkowo grupy tworzone są na podstawie poziomu. Dzięki temu nasi słuchacze idą razem, ramie w ramie w kierunku wyznaczonego celu.

➡️ Śledź postępy swojego dziecka
Tutaj do gry włączasz się Ty rodzicu! Z naszej strony oferujemy Ci możliwość monitorowania postępów Twojego dziecka – zarówno poprzez możliwość skonsultowania się w trakcie roku szkolnego z lektorem za pośrednictwem specjalnej platformy, jak również spotkania się na organizowanych co semestr, specjalnych konsultacjach.
Bądź w stałym kontakcie ze szkołą językową
Dobrze zorganizowana placówka da Ci poczucie bezpieczeństwa nie tylko o edukację Twojego dziecka, ale także o jego pobyt. Warto doceniać starania szkoły o to, by rodzic wiedział o wszystkim co w sposób istotny dotyczy jego dziecka.

➡️ Lokalizacja oraz plan zajęć
To dość istotne zagadnienie. Dogodna lokalizacja to komfort w przywożeniu i odbieraniu dziecka z zajęć. Jednak nie zawsze to jest najważniejsze. Szkoły ceniące sobie czas słuchaczy… dostosowują plan pod ich potrzeby oraz swoje możliwości. Nie wszystkie szkoły językowe stosują tę metodę, a takie rozwiązanie pozwoli Ci dobrze zgrać plan dnia z zajęciami jaki planujesz dla swojego dziecka.

➡️ By uczyć się języka, trzeba mieć z nim jak najwięcej do czynienia
Stąd nasze podejście do nauki. Dziecko musi mieć jak najwięcej kontaktu z językiem którego się uczy. Dodatkowo wraz ze wzrostem poziomu, ilość używanego języka polskiego będzie spadać na rzecz tego, którego musi się nauczyć.

➡️ Sprawdź co prócz nauki zapewnia szkoła językowa
Może to brzmieć nieco dziwnie, bo przecież tylko tego oczekujemy. Obecnie sposób uczenia oraz chęć zaktywizowania dzieci sprawia, że sama nauka to za mało. Prócz organizacji zajęć w ciekawej formie, która angażuje ucznia w proces nauki, niektóre szkoły organizują także różnego rodzaju warsztaty, a nawet wyjazdy, na których dzieci mogą sprawdzić swoje umiejętności w kraju, gdzie język będzie im niezbędny do komunikacji.

Powyższe kryteria można również przełożyć na dorosłych, dla których również posiadamy ofertę.
My spełniamy powyższe kryteria. Chcesz się przekonać? Dołącz do nas! 🙂