Konsultacje – Dlaczego warto przyjść?

Konsultacje – Dlaczego warto przyjść?

Udostępnij!

Konsultacje to szczególny czas dla naszego centrum językowego. W wyznaczonych porach nasi lektorzy i metodycy będą czekać na rodziców/opiekunów prawnych naszych uczniów, by w kameralnej atmosferze porozmawiać o tym, jak przebiega proces edukacyjny dziecka.Wiele osób może sobie zadawać pytanie: Czy aby na pewno chce mi się iść? Czy jest taka potrzeba? Czy warto? W sumie nikt się nie skarży, czy nie wzywa, więc chyba wszystko jest ok?Pozwolimy sobie odpowiedzieć. ZAWSZE JEST POTRZEBA! ZAWSZE WARTO PRZYJŚĆ!

Konsultacje mają na celu umożliwienie rodzicom poznania postępów swojego dziecka w nauce, jak pracuje na zajęciach zarówno samemu jak oraz w grupie, jak się zachowuje, czy wykazuje większy bądź mniejszy potencjał na tle grupy. Takich informacji nie otrzymają państwo od swoich pociech, a są one bardzo istotne. Dodatkowo lektor może także poinformować o swoich spostrzeżeniach względem ucznia.Kolejnym istotnym aspektem, który pozwoli państwu dowiedzieć się więcej o poczynaniach dziecka, są przygotowane pytania do lektora. Precyzyjne pytanie = precyzyjna odpowiedź. Pozwolimy sobie zasugerować niektóre pytania, które umożliwią uzyskanie dokładniejszych informacji:

  1. Jak moje dziecko radzi sobie z przyswajaniem materiału z zajęć?
  2. Czy moje dziecko często udziela się na zajęciach z własnej woli?
  3. Czy Pana/Pani zdaniem moje dziecko pracuje na miarę swoich możliwości?
  4. Czy moje dziecko często popełnia błędy w wykonywanych zadaniach?
  5. Czy mógł/a by Pan/Pani zasugerować jak mogę jeszcze pracować z dzieckiem w domu?
  6. Jak w porównaniu do ostatniego spotkania, kształtują się oceny mojego dziecka?
  7. Czy moje dziecko chętnie podejmuje współpracę w grupie?
  8. Czy moje dziecko chętnie podejmuję współpracę z lektorem?
  9. Jaki zakres materiału został przerobiony od naszego ostatniego spotkania?
  10. Czy moje dziecko wykonuje sumiennie powierzone mu na zajęciach zadania?

Takie i wiele innych pytań nie pozostaną bez odpowiedzi, jeżeli pojawią się państwo na konsultacjach i porozmawiają osobiście z lektorem. Dlatego też serdecznie zapraszamy na spotkanie z lektorem prowadzącym grupę Twojego dziecka, abyś mógł dowiedzieć się tego, czego nie powie Ci ono samo.

Dodaj komentarz