• 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14

Nasz zespół

nasza kadra

W Centrum Językowym BEST uczą doświadczeni lektorzy, ludzie dla których nauczanie jest życiową pasją a nie przymusem. Osobowość i przygotowanie merytoryczne lektorów odgrywają istotna rolę w procesie dydaktycznym, dlatego starannie dobraliśmy naszych wykładowców. Wszyscy posiadają wyższe wykształcenie w kierunkach filologicznych i lingwistycznych (bo jeden język to za mało).

Naszych lektorów cechuje: komunikatywność, kreatywność, zdolność  tworzenia pozytywnych relacji międzyludzkich, umiejętność skutecznego  nauczania. Oprócz tego, mają entuzjastyczne podejście do pracy, odpowiadające wymaganiom słuchaczy nowoczesnych kursów językowych.  Lektorzy zawsze starają się uatrakcyjnić naukę, odwołując się do  konkretnej sytuacji życiowej. Wykorzystują przy tym, oprócz podręcznika  bazowego, inne ciekawe pomoce naukowe, artykuły prasowe oraz środki  audiowizualne i multimedialne. Sami tworzą materiały do lekcji aby  uatrakcyjnić naukę i uczynić ją nie tylko efektowną, ale i jak najbardziej efektywną.

JOANNA JACKOWSKA

Założycielka i 'mózg szkoły'

J JackowskaPrzede wszystkim nauczyciel - pasjonat. Kocha "zamęczać" swoich uczniów angielskim - ciocia Luiza nazywa ją pieszczotliwie "katem" (nie wiedzieć czemu!). W wolnych chwilach zajmuje się...tworzeniem nowych ćwiczeń, gier i zabaw językowych, mających uatrakcyjnić i tak już nadzwyczaj atrakcyjne zajęcia :)
W życiu prywatnym, oddana mommy dwóch uroczych dziewczynek - Oli i Ady. Uwielbia podróże i zwiedzanie. Poleżeć na plaży? Owszem, ale tylko opracowując nową wycieczkę do ciekawego miejsca z przewodnikiem w ręku. A! Jeszcze potrzebuje stałego dopływu adrenaliny, dlatego co jakiś czas serwuje sobie jakieś szalone przedsięwzięcie, np. skok ze spadochronem z 4000 m!
Marzy o zebraniu wszystkich stworzonych przez siebie materiałów w najlepszą książkę do nauki języka angielskiego :)

MAŁGORZATA MAŃKO-PUDERECKA

Anglistka i "sekretariatowy mol", dyrektor metodyczny

M MankoNauczyciel z wieloletnim stażem (ma nadzieję, że tego nie widać), mama Hani (słowo prawie zostało usunięte we właściwym momencie). Z równym zaangażowaniem bawi się z dziećmi na zajęciach, jak i przygotowuje „ulubione” ćwiczenia dla przyszłych maturzystów. Uczniowie (niekoniecznie najmłodsi :) ) mogą podziwiać rysunki, których zadaniem jest uatrakcyjnienie nauki słówek (czytaj: niezamierzone rozbawienie uczniów). Prawie każdy został zapoznany z „wykreślankami”, namiętnie tworzonymi w celu utrwalenia nowo poznanych słówek.
Uwielbia podróże w miejsca mniej popularne (jak n.p. Ukraina) oraz delektowanie sie kawką z ciocią Luizą, w przerwach oczywiście :).

LUIZA GRZEGORCZYK

Szefowa sekretariatu, ciocia Luizjana i szkolny konfesjonał

L GrzegorczykMasz problem? Idź do Luizy! Dla dzieciaków ukochana Ciocia Luizjana zawsze ma jakieś łakocie w kieszeni :)
Wiecznym artystycznym bałaganem na swoim biurku, regularnie rujnuje psychikę szanownej dyrekcji (która, na szczęście szybko się odbudowuje).
W wolnych chwilach, których ma niewiele, wymyśla strategie rozwojowe szkoły. Jakie? To już top secret :)
Marzy o .....

ELŻBIETA JURCZUK

Imię ma po brytyjskiej Królowej 

E JurczukRozważna i nie*romantyczna (*niepotrzebne skreślić), mała, sprytna, energiczna. Jej główną siłą jest sumienność, dokładność, wręcz perfekcjonizm, czasami za bardzo wyrozumiała i dobroduszna (Królowa mogłaby się od niej uczyć), w głębi duszy ufa swemu szczęściu.
BEST wyrwał ją z domowej rutyny. Uwielbia osoby cieszące się życiem, od których czerpie pozytywną energię. Kocha słońce, naturę i piękne krajobrazy.

KATARZYNA BORYS

Anglistka od kołyski

K BorysNauczyciel z powołania, do tego zawodu powołana pewnego pięknego wrześniowego dnia, wiele lat temu. Od tamtej pory uczy, bawiąc i bawi ucząc, przede wszystkim jednak, świetnie bawi się sama, wykonując swoją pracę z pasją i radością. Nałogowo tworzy  wesołe lekcje i wymyśla zwariowane zabawy ruchowe (np. gra w sałatę lub skok przez węża), przy których nowe zwroty i słówka angielskie wchodzą do głowy same. Dzięki doświadczeniu i praktyce, nabytym w  procesie wychowania dwóch córeczek (romantycznej i spokojnej Zuzi, oraz urwisowatej i ruchliwej Zosi), potrafi dogadać się zarówno z cichym i refleksyjnym uczniem, jak i z kipiącą energią, pomysłową uczennicą. Lubi wakacje, ale z wielką uciechą wita nowy rok szkolny i swoich małych i dużych przyjaciół - uczniów.
W wolnych chwilach czyta, czyta, czyta [...], ogląda brytyjskie seriale, mailuje (nie tylko z pewną znaną pisarką).

JACEK WYDRA

The best teacher... sorry ... debeściak wśród nauczycieli... przepraszam... nauczyciel z BESTA 

J WydraWieloletni belfer, doświadczony, wymagający, walczący z niewiedzą, a przy tym doskonale nadający się do pracy z dziećmi. Gdy nadchodzi czas pracy, stara się poruszyć  najzdolniejszych uczniów, pamiętając jednocześnie o powtarzaniu podstaw, tak często przez wielu zapominanych.
W chwilach wolnych, tych dłuższych i gdy kuchnia nie jest na jego głowie, pochłania go pasja, jaką jest malowanie, czy też jazda konna - nieodzowna część wielu wyjazdów.  Tak dobrze, jak sztukę nauki języka angielskiego, zna też tatrzańskie szlaki. Nie ma bowiem miejsca w Tatrach (jak z resztą w wielu innych częściach globu), któremu nie złożyłby wizyty. Można jeszcze  dodać, że pisze wiersze, robi meble, kocha kino i muzykę, a pochodzi ze szlachetnego, nieśmiertelnego plemienia elfów...

AGNIESZKA KIERACIŃSKA

Anglistka, pedagog, przyjaciel dzieci, młodzieży i...wszystkiego co futrzane

A KieracinskaJęzyk angielski to jej zawód i pasja, którą wciąż rozwija i która wciąż ją urzeka. Pracuje, bo to po prostu kocha: kocha spotkania z uczniami, wspólną pracę i zabawę! Jest  (niestety) wymagająca i konsekwentna, więc każdy uczestnik zajęć na różne sposoby ćwiczy, ćwiczy... aż wyćwiczy wymagany materiał! Pomagają w tym gry, projekty, zabawy, quizy, a dla najmłodszych także piosenki i rysunki, które są częstym elementem zajęć :). Jest fanką poprawnej wymowy i zwraca na nią szczególną uwagę, również prywatnie uwielbia słuchać i rozmawiać z "nejtiwami" (czyli ludźmi, dla których angielski jest językiem ojczystym).
Poza tym, jest miłośniczką wszelkiej zwierzyny (czytaj: psy, koty, konie, chomiczki i wiele, wiele innych).
Zaprasza do wspólnej podróży po tajnikach języka angielskiego!

KLAUDIA WINNIEWSKA

Nauczanie angielskiego idzie jej śpiewająco

K WinniewskaUwielbia uczyć języka angielskiego i chociaż robi to od niedawna  zamierza zdobywać doświadczenie u najlepszych. Ogromną radość sprawiają jej sukcesy uczniów. Są one zawsze wspaniałą nagrodą za  wspólną ciężką pracę.
Klaudia jest mamą dwóch mega łobuziaków, dzięki którym  ma wielkie pokłady cierpliwości. Bardzo lubi pracę z dziećmi i  młodzieżą, stara się, aby jej zajęcia były atrakcyjne i żeby  uczniowie wynosili z nich jak najwięcej nowych umiejętności  językowych. Poza angielskim ogromną pasją Kaludi jest muzyka -  gra na  skrzypcach i fortepianie.
W chwilach wolnych od nauczania, przebrana za  pastuszka, grywa kolędy dla przedszkolaków. Nie zdziwcie się więc,  jeśli na zajęcia przyniesie keyboard lub skrzypce... trochę sobie wtedy  razem pośpiewacie i pogracie :)

AGNIESZKA SZTAJER

Anglista - filozof

A SztajerAgnieszka swoje przedpołudnia poświęca studiom filozoficznym, których jest absolutną fanatyczką, popołudniami zaś zajmuje się uczeniem angielskiego – i tu również nie brakuje małych akcentów filozoficznych, o czym mają okazję przekonać się jej uczniowie. W końcu zdanie: 'granice mojego języka są granicami mojego świata' wypowiedział nikt inny, jak pewien współczesny filozof!
Rzeczywistość można jednak wyrazić nie tylko w języku: gotowanie 'jednogarnkowców', jogging, jazda na rowerze i długie rozmowy z przyjaciółmi przy kuchennym stole to najlepsze sposoby Agnieszki na zagospodarowanie czasu, jeśli na horyzoncie nie pojawia się akurat filozofia, bądź język angielski.

PATRYCJA ŚNIADECKA

Radosna Kujawianka

P Dopieralska

Pewnego dnia postanowiła urzeczywistnić dziecięce marzenia o byciu panią nauczycielką, od tego czasu nie wyobraża sobie, że mogłaby zajmować się czymś innym. Pasję do nauczania języka angielskiego oraz obcowania z dziećmi i młodzieżą odkryła będąc już na pierwszym roku studiów, kiedy to zaczęła udzielać korepetycji. Pogłębianie wiedzy językowej jest dla niej wspaniałą przygodą i che, aby było przygodą również dla jej uczniów. Prywatnie, "emerytowana" siatkarka i początkująca kucharka. Z rodzinnego Włocławka do Lublina przyciągnęła ją miłość (nie tylko do języka angielskiego). 

MAGDALENA JANIEC

Fotografka, prawniczka, makijażystka i nauczycielka w jednym

M Janiec

Jako nastolatka przeczytała gdzieś cytat: ‘A great teacher loves teaching others to love learning’. Obserwując swoich nauczycieli-pasjonatów, doszła do wniosku, że cytat świetnie się sprawdza w nauczaniu! Obecnie sama stara się wcielać go w życie i zarażać swoich uczniów miłością do języka angielskiego. W wolnych chwilach zajmuje się poszukiwaniem anglojęzycznych materiałów, żeby urozmaicić zajęcia. Niejednokrotnie znajduje perełki w second-handzie (gry, książki, quizy czy też kartki z życzeniami). Gdy nie uda jej się znaleźć tego, czego szuka – sama to tworzy. Przyjazna atmosfera na lekcji to jej priorytet, uwielbia swoich uczniów i nie wyobraża sobie życia bez nauczania.
Poza zajęciami - pasjonatka makijażu, wypróbowuje swoje pomysły na przyjaciółkach (niektóre z nich miała przyjemność malować na ich własny ślub). Oprócz tego studiuje prawo i szkoli umiejętność używania Photoshopa. Nie potrafi usiedzieć w miejscu, gdy nic się nie dzieje dlatego ciągle szuka sobie nowych wyzwań.

KATARZYNA WARCHOCKA

Wychowanka Besta

MiłośK_Warchockacią do angielskiego zarazili ją nauczyciele z pasją i już w wieku 8 lat postanowiła, że też takim zostanie. W czasach młodzieńczych spędzała całe dnie w Beście i postanowiła, że musi tam wrócić jako nauczyciel. Kocha prace z dziećmi, bo sama jest trochę dużym dzieckiem z zapałem i radością spędza wieczory na wycinaniu, klejeniu i tworzniu nowych materiałów do nauki. Ma nadzieję, że będzie to robić do końca życia i jako babcia śpiewać 'head and shoulders', a wolne chwile spędzać z ekipą Besta. W wolnych chwilach uwielbia czytać, śpiewać na głos ulubione piosenki, oglądać seriale i filmy (zwłaszcza angielskie, bo kocha się w angielskim akcencie), spędzać czas z najlepszymi przyjaciółmi i podróżować. Zwiedziła już przeróżne zakątki świata i nie ma zamiaru przestać. Znana z bycia trochę zwariowaną, ale dzięki temu pełną energii nauczycielką.

 

KAROL KORNET

Brytyjski do szpiku kości

K Kornet

Niosące się wśród najmłodszych uczniów Besta plotki głoszą, że urodził się w Anglii. Może to za sprawą brytyjskiego akcentu, na którego punkcie ma bzika, a może za sprawą ubioru, bo czasem widywano go prowadzącego zajęcia pod krawatem w stylu angielskiego gentlemana. Tak czy inaczej jego przygoda z językiem angielskim trwa w najlepsze od wczesnych lat przedszkolnych, poprzez kursy językowe,  studia o specjalizacji językoznawczej, liczne wyjazdy do Anglii, aż po dołączenie do wesołej ekipy Besta. Poza nauczaniem specjalizuje się w medycznych tłumaczeniach specjalistycznych. Miał nawet okazje tłumaczyć międzynarodowe konferencje stomatologiczne dla audytorium liczącego ponad 1000 osób. Prywatnie człowiek o wielu talentach z wielkim zamiłowaniem do piłki nożnej, pływactwa i dobrej książki.

JACEK BEDNARCZYK

Popkulturowy geek

J Bednarczyk

Przy swoich zainteresowaniach pasowałby do obsady serialu "The Big Bang Theory"...no może w nieco mniej nerdowym wydaniu. Od wczesnego dzieciaka uwielbiał amerykańską popkulturę. Zaczęło się od Star Wars, potem Star Trek, a dziś są to niezliczone filmy, seriale, muzyka, książki i gry. Mając takie pasje siłą rzeczy, niejako naturalnie, nauczył się języka angielskiego, który jest nieodłączną częścią jego życia. Taką też zasadę wyznaje przy uczeniu się języków - "link" z językiem to podstawa. Jako że sam jest trochę dużym dzieckiem, uwielbia pracę z tymi młodymi, przekazując im wiedzę i umiejętności.

W ramach swoich zainteresowań kolekcjonuje figurki, książki, składa modele i tłumaczy napisy do filmów. Lubi ruszać się w rytm muzyki (czy to będzie moonwalk, czy headbanging). Wolne chwile, te krótsze (gdy nie oddaje się swoim pasjom)  spędza w gronie przyjaciół, a te dłuższe wakacyjne zazwyczaj poświęca zagranicznym, romantycznym podróżom.

KATARZYNA LOPALO

Frau Kasia

K_Lopalo

Wielbicielka mody z przypadku, germanistka z zamiłowania. Już od małego wiedziała, że zwiąże swoje przyszłe życie z językiem niemieckim. Obecnie świeżo upieczona absolwentka studiów germanistycznych na KUL-u. Choć sama nie dorobiła się własnych dzieci, to uwielbia z nimi pracować. Ma to głównie związek z tym, że sama czasami czuje się jak małe dziecko i kocha dostawać słodycze.
Wolne chwile spędza "do góry brzuchem", choć hołduje zasadzie, że im mniej czasu tym więcej energii do działania. Skrycie marzy o zostaniu "złotym dzieckiem fotografii" niczym Marcin Tyszka, choć świetnie odnajduje się również po drugiej stronie obiektywu.